Tryskání kovů zabraňuje další korozi

09.11.2016

Tryskání kovů je povrchová úprava, která se využívá u kovových i dalších materiálů podléhajících korozi. V praxi se tryskání kovu využívá v mnoha oborech - ve strojírenství, v chemickém nebo třeba i v potravinářském průmyslu. Pokud chcete na drobných součástkách nebo na větších plochách předejít korodování, je tryskání spolu s nátěrem rozhodně jedním z nejúčinnějších postupů. 

Výsledek tryskání kovů - jednotlivé díly motoru jsou jako nové.
Výsledek tryskání kovů - jednotlivé díly motoru jsou jako nové.

Vybírejte z mnoha povrchových úprav

Věděli jste, že tryskání kovu není jenom jedno? Běžně se využívá povrchová úprava zvaná pískování, dále je velmi populární metalizace neboli změna struktury a poslední známou možností je nanesení další vrstvy kovu. Tryskáním se kov dokonale očistí a je připraven k dalším úpravám.

Ochranu proti korozi rozhodně nepodceňujte. Jakmile materiál zkoroduje, je těžké se rzi zbavit, aniž by došlo k jeho změnám. Vedle tryskání kovů vodou rozlišujeme také pískování kovů, kde se místo vody využívá například ocelová drť, struska nebo křemičitý písek. Obě metody jsou velmi populární. Hodí se pro odstranění rzi i starších nátěrů. Díky mobilitě zařízení pro aplikaci lze obě metody běžně provádět téměř kdekoliv.

Jakmile je rez očištěna, je potřeba materiál natřít - zajistit mu tedy kvalitní povrchovou úpravu, která zaručí, že už nebude korodovat. Kvalitní nátěr nepředstavuje pouze ochranu před korozí, ale dodá materiálu požadovaný odstín, lesk nebo odolnost proti chemickým přípravkům.

Tryskání kovu jen od profesionálů

Ať už se jedná o drobné součástky, okapy na rodinném domku, nebo o váš osobní automobil, koroze se může objevit téměř kdekoliv. Opravy jsou většinou dražší než prevence, na kterou však mnoho lidí zapomíná. Když už na opravu přijde řeč, můžete kontaktovat firmu, která se na tryskání kovu zaměřuje. Ve druhém případě máte jistotu, že tryskání/opískování i následný nátěr budou provedeny kvalitně.

Vytvořte si webové stránky zdarma!